Resim, kaligrafi, tiyatro, müzik ve şiir çalışmalarıyla sıradışı bir profili olan, bu yönüyle hem kamuoyunun hem de medyanın ilgisini çeken, polis başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, Haber7.com’u ziyaret etti.

Yıllarca terörle mücadele birimlerinde görev yapan ve FETÖ ile mücadelede ön saflarda yer alan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, Haber7.com’un yeni Genel Yayın Yönetmeni Adnan Gayhan’ı ziyaret ederek başarılar diledi.

Sula daha sonra haber merkezinde, Haber7 ekibiyle de bir süre sohbet etti.

Medyanın, özellikle internet medyasının terörle ve terörizmin her türüyle mücadeledeki önemine vurgu yapan Sula, Haber7.com’u da bu noktada “yol arkadaşı” olarak gördüğünü ifade etti.

AHMET SULA KİMDİR?

Söz, yazı ve resim sanatını Türk-İslam inanç ve kültürüyle harmanlayarak felsefi eserler üreten Ahmet SULA 1970 Ankara doğumludur.

1992 yılında Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar istihbarat ve terörle mücadele birimlerinde görev yaptı. FETÖ/PDY terör örgütünün 17/25 Aralık darbe girişimlerinin ardından 27 Aralık 2013’te Terörle Mücadele Daire Başkan Yardımcısı olarak atandı. Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili sıfatıyla birlikte bu görevi 2 yıl sürdürdü. Halen Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Başmüfettiş olarak görev yapan Sula, 1. Sınıf Emniyet Müdürüdür.

Tiyatro, müzik, resim, kaligrafi ve şiir çalışmalarıyla sanat hayatına ilkokul yıllarında başlayan Sula, sanatçı kimliği ile ülkemizi uluslararası etkinliklerde temsil etmektedir.

Günümüze kadar Türkiye ve Dünya’dan 30 farklı noktada açtığı sergilerinde yaklaşık 60.000 sanatsever ile buluşmuştur (Ankara, Batman, Bayburt, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kars, Mardin, Rize, Siirt, Sivas, Şırnak, Doha, Dubai, Pekin ve Tokyo).

[mediagrid gid=”113″ ]

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Mehmetçik Kûtûlamâre’ dizisi ile Türk-Japon ortak yapımı ‘Ertuğrul 1890’ filmlerinin logo tasarımlarının yanı sıra kurumlar ve çeşitli üniversitelere logo tasarlamaktadır.

[g-gallery gid=”2052″]

http://www.haber7.com/medya/haber/2701425-ahmet-suladan-haber7ye-ziyaret